top of page
  • Zdjęcie autoraProject: CAR

Wymiana floty firmowej - 2017 - Beta Security System

Pierwsze dni roku 2017 i kolejna zaplanowana wymiana przed nami. Tym razem celem są dwa samochody dla przedstawicieli rozwijającego się działu handlowego, które mają zastąpić wysłużone już Fiaty Panda z 2013 roku. Celem są małe hatchbacki segmentu B, najlepiej z grupy VW, aby pasowały do reszty floty samochodów osobowych w firmie.

Mając już pewne doświadczenie w budowaniu tej floty wiedzieliśmy co mamy robić, więc tym razem poszło nam dużo szybciej. Usiedliśmy więc do konfiguratorów, sprawdziliśmy, co które modele mają nam do zaoferowania i zaczęliśmy działać. Po dokładnej analizie cenników doszliśmy do wniosku, że prawdopodobnie najkorzystniejszy stosunek ceny do jakości zaoferuje nam Seat Ibiza. Konfiguracja bazowała na wersji Style z kilkoma dodatkowymi elementami. Nasz wybrany model posiadał m.in. 15" aluminiowe felgi, światła LED z tyłu oraz do jazdy dziennej z przodu, system inforozrywki z 6" ekranem dotykowym i zestawem głośnomówiącym Bluetooth, wielofunkcyjną skórzaną kierownicę, system Start-Stop, światła przeciwmgłowe z funkcją doświetlania poboczy, klimatyzację manualną oraz pakiet serwisowy w cenie.

Mając już wybrany model rozpoczęły się negocjacje cenowe i leasingowe, które dość szybko udało się nam domknąć i mogliśmy zamawiać samochody do produkcji.

Korzyści klienta:

- zaplanowanie wymiany pojazdów w firmie klienta

- reprezentowanie klienta w procesie zakupowym

- dokładne sprawdzenie każdego modelu

- negocjacje cenowe z dealerami w imieniu klienta

- uzyskanie rabatu w wysokości ponad 8 tyś. zł/sztukę

- wyszukanie i negocjowanie najkorzystniejszego finansowania

- odbiór pojazdów i dostarczenie ich do siedziby klienta, które będą większe od samochodów, które zastępują, czyli Citroenów Berlingo oraz Renault Kangoo. Poszukiwaliśmy dwóch średniej wielkości samochodów dostawczych z opcjonalnym trzecim miejscem dla pasażera, jak największą ładownością i przestrzenią ładunkową oraz jednego trzy osobowego dużego pojazdu dostawczego. Najważniejszymi elementami wyposażenia dla każdego z tych samochodów były klimatyzacja, zestaw głośnomówiący Bluetooth oraz tempomat. Mając przed sobą powyższe wymagania rozpoczęliśmy przeczesywanie rynku. Samochody użytkowe nie są dla nas chlebem powszednim, ale nie są też niczym nieznanym, więc już po kilku dniach mieliśmy nakreślone pewne propozycje. W związku z tym, że segment pojazdów użytkowych charakteryzuje się tym, że wiele modeli to bliźniacze konstrukcje różnych marek postanowiliśmy rozesłać zapytania ofertowe do dealerów oferujących pojazdy spełniające nasze wymagania. Po kilku dniach mieliśmy odpowiedzi i zaczęliśmy negocjować ceny do jak najbardziej korzystnych. Ostatecznie najlepsze propozycje uzyskaliśmy na dwie sztuki Fiata Doblo Maxi z silnikiem 1.6 MultiJet 105KM oraz Fiata Ducato L3H2 z silnikiem 2.3 MultiJet 130KM. Łączny rabat na te trzy modele zaoferowany przez jednego z dealerów przekroczył 90 tyś zł, co zostało bardzo dobrze przyjęte przez naszego klienta i mogliśmy rozpocząć poszukiwanie najlepszej opcji leasingu.

Po podpisaniu leasingów pozostały nam już tylko odbiory, dostarczenie pojazdów pod biuro klienta i zaplanowanie kalendarza kolejnych wymian...

Korzyści klienta:

- pełne przejęcie zarządzania flotą, nadzór nad nią i planowanie wymian pojazdów

- reprezentowanie klienta w procesie zakupowym

- dokładne sprawdzenie każdego modelu

- negocjacje cenowe z dealerami w imieniu klienta

- uzyskanie łącznego rabatu w wysokości ponad 90 tyś zł na trzech sztukach

- wyszukanie i negocjowanie najkorzystniejszego finansowania

- odbiór pojazdu w imieniu klienta i dostarczenie go do siedziby firmy

13 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page