top of page
  • Zdjęcie autoraProject: CAR

Wymiana floty firmowej - 2016 - Beta Security System

Po pierwszym zamówieniu flotowym dla Beta Security System i rozpoczęciu pełnej obsługi floty tej firmy rozpoczęliśmy dokładne sprawdzenie jej stanu i planowanie jej wymiany. Po samochodach dla grup interwencyjnych z zeszłego roku przyszła kolej na pojazdy dla działu technicznego.

Założeniem były oszczędne, mało awaryjne samochody, które będą większe od samochodów, które zastępują, czyli Citroenów Berlingo oraz Renault Kangoo. Poszukiwaliśmy dwóch średniej wielkości samochodów dostawczych z opcjonalnym trzecim miejscem dla pasażera, jak największą ładownością i przestrzenią ładunkową oraz jednego trzy osobowego dużego pojazdu dostawczego. Najważniejszymi elementami wyposażenia dla każdego z tych samochodów były klimatyzacja, zestaw głośnomówiący Bluetooth oraz tempomat. Mając przed sobą powyższe wymagania rozpoczęliśmy przeczesywanie rynku. Samochody użytkowe nie są dla nas chlebem powszednim, ale nie są też niczym nieznanym, więc już po kilku dniach mieliśmy nakreślone pewne propozycje. W związku z tym, że segment pojazdów użytkowych charakteryzuje się tym, że wiele modeli to bliźniacze konstrukcje różnych marek postanowiliśmy rozesłać zapytania ofertowe do dealerów oferujących pojazdy spełniające nasze wymagania. Po kilku dniach mieliśmy odpowiedzi i zaczęliśmy negocjować ceny do jak najbardziej korzystnych. Ostatecznie najlepsze propozycje uzyskaliśmy na dwie sztuki Fiata Doblo Maxi z silnikiem 1.6 MultiJet 105KM oraz Fiata Ducato L3H2 z silnikiem 2.3 MultiJet 130KM. Łączny rabat na te trzy modele zaoferowany przez jednego z dealerów przekroczył 90 tyś zł, co zostało bardzo dobrze przyjęte przez naszego klienta i mogliśmy rozpocząć poszukiwanie najlepszej opcji leasingu.

Po podpisaniu leasingów pozostały nam już tylko odbiory, dostarczenie pojazdów pod biuro klienta i zaplanowanie kalendarza kolejnych wymian...

Korzyści klienta:

- pełne przejęcie zarządzania flotą, nadzór nad nią i planowanie wymian pojazdów

- reprezentowanie klienta w procesie zakupowym

- dokładne sprawdzenie każdego modelu

- negocjacje cenowe z dealerami w imieniu klienta

- uzyskanie łącznego rabatu w wysokości ponad 90 tyś zł na trzech sztukach

- wyszukanie i negocjowanie najkorzystniejszego finansowania

- odbiór pojazdu w imieniu klienta i dostarczenie go do siedziby firmy

6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page