top of page
  • Zdjęcie autoraProject: CAR

Land Rover Discovery Sport - 2016r, 2.0TD4 180KM

Zaktualizowano: 13 cze 2020

Wakacje 2016 i kolejne zadanie przed nami, w którym znów musimy wykazać się w segmencie Premium. Tym razem poszukujemy następcy mającego już swoje lata i spory przebieg, Nissana Pathfinder z 2007 roku. Celem jest SUV w automacie i z napędem na 4 koła mogący pomieścić nawet 7 osób. Samochód ma być ekonomiczny, pozwalać na komfortowe poruszanie się po mieście i na długich trasach oraz oferować w miarę rozsądne właściwości terenowe, aby nie bać się zjazdu na boczne drogi.

Progi cenowe i wysokość raty również były w miarę sztywno określone, co w połączeniu z pozostałymi wymaganiami, jeszcze bardziej zmniejszyło nam grono potencjalnych kandydatów. Pod uwagę były brane m.in. Toyota Land Cruiser, Volvo XC90, Land Rover Discovery i Discovery Sport. Teraz pozostało nam porównać co oferują rozważane modele samochodów. Zaczęliśmy od palety silnikowej - preferowanym wyborem był Diesel o mocy ok. 200KM. Jak się okazało, każdy z modeli oferował taką opcję silnika w swojej palecie, więc zaczęliśmy zerkać na poszczególne konfiguratory i dopasowywać każdy samochód do oczekiwań naszego Klienta.

Kolejnym etapem były jazdy testowe, które po kolei eliminowały naszych kandydatów. Po kilku tygodniach testów, ze względu na dość duże zaległości techniczne, odrzuciliśmy Land Cruisera oraz Discovery. Po ostatecznym dobraniu preferowanych przez Klienta opcji okazało się, że w tym wypadku najlepszy stosunek cena-jakość-wyposażenie oferuje model Discovery Sport, który jednocześnie bardzo przypadł do gustu Kupującemu. Teraz należało wynegocjować odpowiednią kwotę rabatu i wyszukać korzystną ofertę leasingową.

Niedługo później, przy okazji negocjacji cenowych wyszła jeszcze jedna, bardzo korzystna oferta. Jeden z dealerów posiadał na swoim stocku samochód wyposażony praktycznie tak samo jak oczekiwał tego nasz Klient, więc nie tracąc czasu zaczęliśmy negocjować ofertę na ten model. Po domknięciu wszystkich szczegółów transakcji mogliśmy zacząć przygotowywać Klienta do odbioru jego nowego samochodu. Tym sposobem kilka dni później nasz Klient wyjechał z salonu fabrycznie nowym Land Roverem Discovery Sport z napędem na 4 koła, połączonym automatyczną skrzynią biegów z dwulitrowym dieslem o mocy 180KM.

Wyposażenie wybranego modelu zawierało m.in. automatyczne adaptacyjne światła bi-xenon oraz LED do jazdy dziennej i z tyłu, czujniki parkowania 360 i kamerę cofania, czujnik deszczu oraz świateł, możliwość wyboru trybu jazdy wraz opcją wyboru trybów do jazdy w terenie i asystentami jazdy w tym trybie. Oprócz tego mamy jasną tapicerkę ze skóry drobnoziarnistej, elektrycznie regulowane fotele w 10 kierunkach, system obsługi bezkluczykowej, dwustrefową klimatyzację z nawiewami z tyłu, oświetlenie wnętrza LED, wielofunkcyjną podgrzewaną kierownicę, a także rozbudowany system inforozrywki z nawigacją oraz nagłośnieniem Meridian 380W. Mamy nadzieję, że samochód przez cały okres użytkowania będzie spełniał wszystkie oczekiwania Klienta, a później... ponownie zapraszamy do współpracy. 

Korzyści Klienta:

- pełne wsparcie od pomysłu na samochód po jego odbiór

- pełne doradztwo w kwestiach technicznych każdego modelu

- przeprowadzenie przez proces zakupowy

- negocjacje cenowe z dealerami w imieniu klienta

- uzyskanie rabatu w wysokości ponad 35 tyś. zł

- wyszukanie najkorzystniejszego finansowania

- wsparcie posprzedażowe

23 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page