top of page
  • Zdjęcie autoraProject: CAR

Fiat 500 - 2016r, 1.2 69KM

Zaktualizowano: 13 cze 2020

W czerwcu 2016 zgłosiła się do nas Klientka, która szukała swojego pierwszego samochodu, jednak nie miała zbyt dużej wiedzy na temat motoryzacji. Potrzebowała małego, niedrogiego samochodu do miasta, który będzie przede wszystkim tani w eksploatacji. Pierwszymi pomysłami były pojazdy używane, ale szybko okazało się, że ważną rolę w tej transakcji odegra bezproblemowa obsługa serwisowa i  pewność, że przez kilka lat samochód nie przyniesie żadnych niespodziewanych kosztów, więc postanowiliśmy porozmawiać o ofertach samochodów nowych...

Priorytetem była niska wpłata własna i rozsądna rata oscylująca w okolicach 500zł. Istotną częścią wyposażenia był system inforozrywki z Bluetooth, natomiast pozostałe elementy już bez większych preferencji. Na początku na orbicie zainteresowań były m.in. Volkswagen UP!, Skoda Citigo i Toyota Aygo. Usiedliśmy więc do konfiguratorów, aby razem ustalić czego tak na prawdę potrzebujemy w samochodzie. Odbywając wspólne jazdy testowe można było zauważyć, że żaden z testowanych modeli nie wywołał uśmiechu na twarzy naszej Klientki. Ot zwykły środek transportu, nic więcej. W związku z tym, że naszą misją jest m.in. wywołanie uśmiechu na twarzy właściciela pojazdu, postanowiliśmy wypytać jeszcze raz o preferencje Kupującej i spróbować zaproponować coś, co mogliśmy wcześniej pominąć.


Dopiero wtedy okazało się, że małym marzeniem i najładniejszym miejskim pojazdem w opinii Klientki jest... Fiat 500. Z początku nie był on brany pod uwagę, ponieważ  orientując się w cennikach Klientka zauważyła, że sensowna wersja tego modelu wykracza poza jej budżet. Na szczęście na miejscu byliśmy my! Zaproponowaliśmy jazdę testową, aby sprawdzić, czy marzenia potwierdzą się w rzeczywistości przy zetknięciu z tym modelem. Jazda testowa tylko utwierdziła Klientkę w przekonaniu, że to takim samochodem chce jeździć na codzień. Po testach nie zostało nam nic innego jak ruszyć do poszukiwań. Poprosiliśmy o kilka dni czasu, przebrnęliśmy przez oferty większości dealerów w Polsce i... znaleźliśmy! Fabrycznie nowy, żółty Fiat 500 z benzynowym silnikiem 1.2 w wersji Lounge z dodatkową nawigacją i kilkoma innymi gadżetami. Po naszych negocjacjach okazał się być w cenie niższej niż większość rozważanej wcześniej konkurencji, pomimo zdecydowanie lepszego wyposażenia.

W tym momencie nie było już żadnych wątpliwości, który samochód wygra ten konkurs, pozostało dopiąć kwestie finansowania i sfinalizować transakcję. Korzyści Klienta:

- pełne wsparcie od pomysłu na samochód po jego odbiór

- przeprowadzenie przez proces zakupowy z wytłumaczeniem wszystkich procedur

- wspólne odbycie jazd testowych wybranymi modelami

- negocjacje cenowe z dealerami w imieniu klientki

- uzyskanie rabatu w wysokości ponad 16 tyś. zł

- wyszukanie najkorzystniejszego finansowania

- wspólny odbiór pojazdu

- wsparcie posprzedażowe

16 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page